مایکروسافت ویژگی Hyper-V را به همراه ویندوز کلاینت نسخه 8 به بعد ارائه کرده است (به غیر از ویرایش Home). به این ترتیب بسادگی می توانید VLab خود را بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود بدون نیاز به نصب ویندوز سرور و با فعال کردن Hyper-V Feature راه اندازی کنید. برای این منظور در ویندوز 10 مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. در Control Panel بر روی گزینه Programs and Features کلیک کنید.

2. سپس بر روی گزینه Turn Windows features on or off کلیک کنید.

3. در نهایت گزینه Hyper-V را انتخاب و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

4. پس از فعال کردن Hyper-V Feature کامپیوتر را Restart کنید. خواهید دید که گزینه Hyper-V Manager به منوی Start اضافه خواهد شد.

Hyper-V Server

علاوه بر روش هایی که تا به اینجا برای نصب و راه اندازی Hyper-V عنوان شده، شما می توانید از محصولی به نام Hyper-V Server برای راه اندازی این سرویس استفاده کنید. Hyper-V Server که بصورت رایگان از طرف مایکروسافت در دسترس قرار گرفته، در واقع نسخه ای از ویندوز سرور Core Option است که تنها شامل Hyper-V Role و تعداد محدودی از سرویس های ویندوز سرور می باشد. شما می توانید Hyper-V Server را از آدرس زیر در سایت مایکروسافت دانلود کنید:

لینک دانلود

پس از نصب، با اجرای دستور Get-WindowsFeature در PowerShell خواهید دید چه سرویس هایی در Hyper-V Server فعال و غیرفعال هستند. قبل از آن می بایست دستور PowerShell را در کنسول CMD اجرا کنید تا کنسول CMD به PowerShell تغییر کند.

اشتراک
مطلع شدن از
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها